• Kent Yapı Otomasyon, Nice Yetkili Servisi'dir.
  • satis@kentotomasyon.com
  • 0212 695 20 50

Nice Bariyer Sistemleri

  • Home / Nice Bariyer Sistemleri

Nice Bariyer Sistemleri

Nice Bariyer Sistemleri

Bariyer sistemleri farklı alanlarda kullanılsa da kullanım amacı aynıdır. Trafik düzeninin sağlanması, sorunsuz geçiş sağlamasının yanısıra güvenliği de kontrol altına almaktadır.

Nice Kollu Bariyer Sistemi

Nice kollu bariyer sistemleri uzunluklarına göre değişiklik gösterir. İstenilen ölçüde üretim yapılabileceği gibi genellikle kullanılan ölçüler 3 metre ila 6 metre arasında değişmektedir. Uzunluk ve dolayısıyla ağırlıkla orantılı olarak çalışan sistem açılıp kapanma sürelerinde de farklılık gösterir. Bu süre zarfı 3,5 sn ve 5 sn arasında değişir. Nice bariyer sistemleri, manuel olabileceği gibi otomatik olarak da kullanılır. Bunun en güzel örneği OGS ve KGS geçiş sistemlerinde kartlı olarak geçişin sağlanmasıdır. Otopark alanlarında da özel mülke aitse minik kumadalar şeklinde yönetilir.

Nice Kollu Bariyer Sistemleri Güvenli Midir?

Akülü olarak üretimi gerçekleştirilen nice kollu bariyer, elektrik kesintilerine karşı önlemlidir. Manuel olarak da kullanıma açık olan sistem sayesinde elektriğiniz olmadığı zamanlarda da akünün devreye girmesi ile tamamen bitene kadar kullanım sağlar. Harici müdahale de bulunabilirsiniz. Ekstra müdahaleler anahtar vasıtası ile gerçekleştirilir. Uyarıcı sistemleri sayesinde cihazın ne zaman açılıp ne zaman kapanacağı hakkında bilgi sahibi olursunuz. Üzerinde yanan ışık göstergesi sizi yönlendirir.

Kollu Bariyer Sistemleri Gece Kullanımına Uygun Mudur?

Gece görüşlerinin rahat sağlanması için yol levhalarında kullanılan reflektör malzeme kullanılır. Bu sayede karanlık bir ortamda parlama yaparak varlığını belli eder olası bir kazanın önüne geçmiş olur. Dilediğiniz şekilde ayarlama yapılabilen sistem ile geçiş sürenizle bağlantılı olarak kolun kapanma süresini 3 saniye ila 120 saniye arasında kontrol kartı vasıtasıyla ayarlayabilirsiniz. Nice bariyer sistemlerde en çok aranılan özelliklerinden biri de cisim duyarlılığıdır. Emniyet ve güvenlik için oluşturulan sansörler kapanma sırasında devreye girer. Kol altında her hangi bir vasıta ya da cisim olması halinde cihaz kendini kapatmaz. Özellikle park alanlarında araç çıkacakken cihazın kapanmaya geçtiği durumlarda algılama sağlanıp tekrar açılma işleminden sonra otomatik sisteme geri dönüp kapanmayı gerçekleştirecektir.

Bariyer Kasa Özellikleri

Bariyer kasalar dış ortamlara uygun olarak tasarlanır. Küflenme ve pas tutması engellenmesi için galvaniz ile kaplama sağlanır. Boya aşamasında toz boya tercih edilir. Kart üretimleri CE standartlarına uygun olarak ürettirilir. Herhangi bir dış yüzey temasından korunaklı olarak sistemin çalışması sağlanır. Bu da oluşturulan kasalar vasıtası ile olur. Akım koruma ile motor güvence altına alınır. Ani çarpışmalarda ve kaza anlarında kolun yavaşlatma ve duraklama özelliği de mevcuttur.

 

Nice Bariyer Sistem Çeşitleri
Nice bariyer sistemleri kendi içerisinde 12 gruba ayrılmaktadır.

Nice L Bar, Nice M3 Bar Ve Nice S Bar; senkronize çalışabilme, kontrol mekanizmasının üst kısımda yer alması dolayısıyla bakımın kolay sağlanması, fotosel bağlantılarda kolaylık ve engel algılama özellikli, üzerinde 2 tane entegre loop dedektörün yer alması.

Nice Singo 3, Nice Singo 4 Ve Nice Singo 6; otopark sistemlerinde daha çok tercih edilen, giriş çıkış trafiğinin fazla olduğu yerler için tasarlanmış güçlü motor, tek tuş ile programlanabilme özelliği, hareket alanında yavaşlatma ve hızlandırma bulundurma, cisim algısı özellikleri yer alır. İki bariyerin karşılıklı konumlandırılması itibari ile çift kullanım, ani elektrik kesintilerine karşı ekstra akü ilavesi, plaka algılama özelliği, açılış 1,8 saniye, kol uzunluk birimi 2 ila 3metre.

Nice Wide Bariyer, Nice WIL 4, Nice WIL 5, Nice WIL 6; açılma süreleri 6 saniye gibi kısa bir sürede gerçekleşir. Yere tutunma sağlamlığı ile 6 metre uzunluğundaki kol taşıma gücüne sahiptir.